פלילי

עורך דין פלילי

רבים מהאנשים יכולים להיתקל במצב, שיש להם צורך בעורך דין פלילי, משום שהמשפט הפלילי כולל בתוכו מגוון רחב של תחומים ועבירות חמורות ביותר, שלעיתים ניתן לומר כי  העונש עליהן הוא בהתאם. חשוב לומר כי גם לעיתים, אנשים רבים מוצאים את עצמם לפתע מעורבים בכל מיני פרשות, שהן לא ייחלו להן, וכן אינם יודעים, במה הם מואשמים. במקרים אלו עורך דין פלילי מגיע להרגיע את החשוד, ומייעץ לו כדאי לצאת מהאשמה בדרך הנכונה והמהירה, לכן חשוב מאד לדעת כי תפקידו של עורך דין פלילי חשוב מאד לנאשם.

מהו המשפט הפלילי, והמטרות של חוק העונשין?

המשפט הפלילי הוא ענף משפטי, שמטרתו היא בעצם להסדיר את חיי האוכלוסייה בחברה, על ידי אכיפת התנהגויות לא מקובלות, וכן על ידי טיפול בעבריינים. הגדרה זו חלה על מספר רב של התנהגויות כאלו, כאשר העובר עליהם "יזכה" להיענש במיטב העונשים הכתובים בחוק.

לחקיקת חוק העונשין יש מגוון רחב של מטרות, ולהגדרתן של העבירות הפליליות ככאלה.

  • הרתעה– הייחוד של המשפט הפלילי כמובן הוא, שהעונשים שלו משמשים להתרעה, הן לעובר העבירה עצמו והן לציבור, אך לעיתים עונשים אלו, לא בהכרח משיגים את ההרתעה אם הם לא חמורים מידי.
  • הדרכת הציבור– מעביר להתרעה לחוק העונשין יש מטרה לחנך את הציבור שיש עבירות שהן לא יעשו, והעושה אותם מצפוי לעונש כמקובל בחוק.

טיפול ושיקום

ישנם כאלו הטוענים כי ההתרעה אינה המטרה וגם לא חינוך הציבור אלךא האפשרות לשקם את הנאשם על מנת שיחזור לדרך האמת כאשר הוא מבין את העבירה שעליה עביר ולא יחזור עליה שוב.

הגדרת עבירה פלילית ומתי ניתן לפנות לעורך דין פלילי?

עורך דין מטפל בעבירה פלילית, עבירה המוגדרת שכזאת לפי החוק, כלומר פגיעה באדם על ידי אדם אחר, פגיעה בתאגיד, פגיעה נגד גוף ציבורי או פרטי וכנגד המדינה, שכן חשוב מאד להוכיח כי האדם ביצע עבירה פלילית.

כדי להוכיח שהאדם ביצע עבירה פלילית, על פי חוק, חייבים להתקיים שני תנאים: היסוד הנפשי, כלומר שהייתה כוונה בביצוע הפעולה, ושהיא לא הייתה בהסחת דעת.

היסוד השני הוא היסוד העובדתי שהאדם ביצע את העבירה, על פי חוק.

החוק הפלילי מגדיר שלוש סוגי עבירות חטא, פשע, ועוון, וכל הגדרת כזו משנה את אופן הענישה של האדם, על פי החוק, לכן במידה ויש בהוכיחה כי האדם עביר עבירה פלילית העונש יקבע על פי הנחיות אלו.

ניתן לפנות לעורך דין פלילי אם אדם מעורב בעבירות הבאות:

  • עבירות אלימות– תפקיד עורך הדין הוא לייצג את הנאשם להסביר לו את העבירה ולהקל בעונשו, שכן הוא צריך להיות מומחה בתחום, ובעיקר בתחום של עבירות האלימות. הוא צריך גם להכיר את המקרה שאיתו מתמודד הלקוח שלו, כשהוא אמור לייצג אותו צריך לשאוף לזיכוי המוחלט של אותו אדם, בנוסף לכך הוא יכול להמיר עבירות אלימות חמורות בעבירות קלות יותר.
  • רצח– תפקיד עורך הדין ללוות את הנאשם להסביר את מהות העבירה ואף לפעול לקיצור עונשו. על עורך הדין במצבים של עבירות רצח ניתן על פי ראיות שונות להמיר את עונש העבירה בעונש אחר או אפילו וכן כדאי לבחור עורך דין פלילי היודע את החוק החדש ויכול לפעול לפיו
  • עבירות סמים–חשוב לדעת כי תפקיד עורך הדין במקרים אלו לנסות לפעול להמתקת עונשו של הנאשם ועוד מגון רחב של איסורים, ואף לעיתים ישנם מקרים שהנאשם לא היה מודע לסמים, שהיו בחזקתו. ישנם מקרים כי התיק ייסגר כבר בתחנת המשטרה במידה, שהאדם הינו אדם רגיל ואין לו הרשעות קודמות.
  • עבירות מין– תפקיד העורך הדין להגן על הנאשם, ופועל להמתיק עונשו בדין, למצוא סיבה להקל את העונש.
  • עבירות גניבה– בעבירות גניבה שהן עבירות מסובכות ביותר עורך הדין צריך ללוות את הנחקר עוד בתחנת המשטרה לפני החקירה, על מנת לשמוע ממנו את גרסתו לסיפור. עורך הדין יעזור לנחקר לגבש גישה, שהיא עקבית, על מנת שהוא לא יופלל על ידי גרסה שאינה כזו.

מה התפקיד של עורך דין פלילי, ואיך בוחרים אחד כזה?

חשוב לדעת כי לתפקיד של עורך דין פלילי הוא חשוב ביותר, אז יש לדעת כי שברגע שאדם הוזמן לחקירה פלילית אבל כדאי ליצור קשר במהירות האפשרית, על מנת שידאגו לפגישה עם העורך דין. על העורך דין לשפר ולפשט לאדם את מהות העבירה, ובעיקר להרגיע את הנאשם.

חשוב מאד כי עורך דין פלילי מעולה יכול להרגיע את הנאשם, וכן גם להדריך אותו כיצד הוא צריך  להיות בדיונים, ובחקירות.

איך בוחרים עורך דין פלילי?

התמחות במשפט הפלילי– חשוב מאד כי העורך יהיה עורך דין פלילי, המתחה בדיני עונשין, וכן יודע אותם על בורים, על מנת שידע את כל האותיות הקטנות.

מקצוענות– חשוב מאד שעורך הדין יהיה מנוסה ומקצועי, וידע גם לטפל גם במקרים קשים, בצורה מהירה.

ניתן לומר בהחלט כי אדם מין המניין, שמוצא את עצמו נתון בחקירת משטרה, הוא נמצא בבלבול רב ובחרדה מתמדת.  חשוב מאד כי יפנה אל עורך דין פלילי במהירות האפשרית, על מנת שהוא ידריך אותו בהתקדמות החקירה, לעיתים עורך דין פלילי יכול לגרום לנאשם לצאת זכאי או להמיר את עונשו במקרים מסוימים. ולכן אם אתם נתקלים בעבירה פלילית אתם חייבים לפנות עוד לפני ההגעה לתחנת המשטרה לעורך דין פלילי, על מנת לצאת מהמצב בשלום, ולטיפול מהיר בתיק ולסגירתו המהירה. אלו הסיבות לפנייה מהירה לעורך דין.

לסיכום, בעת צרה הקפידו לפנות לעורך דין פלילי מומחה בהקדם

ייעוץ וליווי משפטי

ייעוץ וליווי משפטי

בישראל קיימים עסקים רבים חלקם עסקים וותיקים ומרווחים יוצא מהכלל, אך לעומתם יש גם בישראל עסקים קטנים ובינוניים, הנאנקים תחת החובות ותשלומי השכירות, וכך עסקים

קרא עוד »
תמונה ראשית עברות מרמה והונאה

עברות מרמה והונאה

בשנים האחרונות הפכו עבירות מרמה והונאה לשכיחות יותר ויותר. הסיבה לכך נעוצה בהתקדמות הטכנולוגיה, אשר שכללה את האפשרויות של התוקפים לבצע את העברות אלו  ביתר

קרא עוד »
תמונה ראשית עבירות שוחד

עבירות שוחד

המחוקק הישראלי מתייחס אל עבירות השוחד בצורה חמורה למדי. הסיבה ליחס חמור כלפי עבירות אלו, נובע מכך שהמחוקק הישראלי עמד על הנזק שהן עלולות לגרום

קרא עוד »
תמונה ראשית עבירות רצח

עבירות רצח

עבירות רצח הינן העברות החמורות ביותר, הקיימות בחוק העונשין הישראלי, ולא רק בו, אלא בכל העולם המערבי. עבירה זו מוגדרת כהמתה של אדם בכוונה תחילה,

קרא עוד »